˝خاک خوری˝ استادیوم قوچان همچنان ادامه دارد؛˝وعده‌های توخالی˝ سهم شهروندان از استادیوم

[ad_1]


استادیوم ورزشی شهرستان قوچان با وجود پیشرفت فیزیکی مناسب همچنان در انتظار تکمیل است و خاک می‌خورد.


 ورزش یکی از نیازهای اساسی جامعه امروز است که نقش مهمی در جلوگیری از انحراف جوانان دارد؛ در حال حاضر سراسر کشور دارای پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام زیادی است که نیازمند تزریق اعتبارات دولتی و خصوصی برای اتمام این پروژه‌ها است.

این امر در شهرستان قوچان بیشتر جلوه کرده است و لازم است که زمینه برای توسعه ورزش در این شهرستان از طریق توسعه و تکمیل فضاهای ورزشی فراهم شود.قصه پرغصه پروژه‌ نیمه‌تمام استادیوم ورزشی این شهرستان همچنان ادامه دارد و گروه‌های مختلف ورزشکاران و جوانان قوچانی در انتظار تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه‌ هستند. اما در شرایط موجود تزریق بودجه برای تکمیل این پروژه نیازمند توجه ویژه مسئولان ورزش کشور است

مراسم کلنگ‌زنی پروژه استادیوم 5 هزار نفری قوچان جزو برنامه‌های دهه فجر سال87 بود که در ادامه و به دلیل جانمایی نامناسب، افزایش ظرفیت آن به 10 هزار نفر و با هدف جلوگیری از وزش بادهای شدید و فراهم ساختن امکانات در دستور کار قرار گرفت.

در حال حاضر پیشرفت فیزیکی پروژه 94 درصد است و به گفته مسئولان شهرستان در حدود دو میلیارد تومان اعتبار دیگر جهت تکمیل این پروژه لازم است.این روزها استادیوم ورزشی قوچان بسوی فرسوده شدن پیش می‌رود و شاید مدت زمان مدیدی به طول بینجامد که صدای سوت داور در وسط زمین چمن ورزشگاه را بشنویم.

قول‌های فرماندار عملی نشد 

دی ماه سال 93 بود که قامتی، فرماندار  قوچان در مصاحبه با تسنیم ضمن اشاره به موضوع جانمایی نادرست این استادیوم ورزشی از کسب موافقت برای افزایش ظرفیت 5 هزار به 10 هزار نفری آن و افتتاح آن تا پایان شهریور ماه 94 خبر داده بود که البته محقق نشد.

وی  افزود: متاسفانه قوچان جزو دو شهرستان استان است که کمترین سرانه ورزشی را دارد، در حال حاضر فضای ورزشی موجود در خور شان و نیاز مردم ورزش دوست قوچان نیست که لازم است مسئولان مربوطه برای حل این معضل، توجه بیشتری مبذول داشته باشند.

فرماندار قوچان همچنین در دی‌ماه 94 نیز در مصاحبه دیگری از اختصاص یک میلیارد و 300 میلیون تومان از اعتبارات ماده 180 برای تکمیل این پروژه خبر داده بود که آن هم هنوز اختصاص نیافته است.

 

مطالبه جدی مردم

رئیس  اداره کل ورزش و جوانان قوچان نیز درباره برطرف کردن مشکلات این استادیوم گفت: این یک پروژه ملی است و عملاً مسئولان شهرستان جز پیگیری، کار دیگری از دستشان برنمی‌آید؛ در ماه‌های اخیر و طی بازدیدهای اخیر انجام شده توسط مسئولان مربوطه ایرادات فنی این مجموعه جمع‌آوری شده است.

با وجود پیشرفت فیزیکی 94 درصدی آن، به دلیل جانمایی نادرست بدون برطرف شدن مشکلات موجود امکان بهره برداری از این استادیوم وجود ندارد؛ ضمن اینکه تکمیل استادیوم ورزشی قوچان از نیازهای اصلی و مطالبات جدی مردم و ورزشکاران قوچانی است که می‌تواند نقش بسزایی در توسعه ورزش شهرستان  قوچان داشته باشد.

هشدار خطیب جمعه قوچان

حجت الاسلام محمد علی دستجردی امام جمعه قوچان نیز با اشاره به  مطالبات مردمی و ورزشکاران این شهرستان بیان داشت: سالن‌های ورزشی متعددی در این شهرستان وجود دارد اما متأسفانه خصوصی‌سازی شده که کار نادرستی است و به سمت درآمدزایی سوق پیدا کرده است.

 

دستجردی با اشاره به استادیوم ورزشی پارک نشاط این شهرستان گفت: این مکان بیش از 2 میلیارد تومان برای تکمیل نهایی هزینه نیاز دارد پس باید ابتدا تمام و سپس تحویل شود و مسئول اداره ورزش و جوانان قوچان به‌هیچ‌عنوان این مجموعه را تا تکمیل کامل تحویل نگیرد.

وی بابیان اینکه جانمایی این محل کارشناسی شده نبوده، پیشنهاد داد این مجموعه ورزشی به دلیل اینکه شرایط جوی امکان استفاده بهینه از این موضوع را نمی‌دهد با پیگیری‌های استانی و کشوری سرپوشیده شود.

کلام آخر

بعد از گذشت قریب به یک دهه از زمان شروع عملیات احداث این استادیوم، مردم قوچان  باید منتظر باشند که چه زمانی این اعتبار دو میلیاردی جهت تکمیل آن تخصیص می‌یابد و آیا تا آن زمان دوباره اعتباری برای تجهیز و نوسازی صندلی‌ها و چمن آن لازم نمی‌شود؟

سوال اصلی این است که چرا باید از روز نخست این استادیوم در آن مکان جانمایی شود؟ در شهری که بیش از نیمی از سال باید با لباس گرم بیرون رفت چرا باید پول‌های بیت المال صرف ساخت یک مجموعه  آن هم در مکانی نامناسب از نظر فیزیکی و دور از دسترس، هزینه شود؟

گزارش از مهدی داودی- خبرگزاری تسنیم

 

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *