برپایی نمایشگاه «روایت چادر فیروزه‌ای» در بوستان کوهسنگی مشهد

[ad_1]

کلاسهای بازاریابی ویژه فعالان مشاغل خانگی برگزار می شود

۲۵ تیر ۱۳۹۶

غذای سالم با طعم رقابت

۲۶ تیر ۱۳۹۶

به گزارش سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، نمایشگاه و برنامه فرهنگی «روایت چادر فیروزه‌ای» با هدف ترویج حجاب و عفاف و آشنایی بیشتر مردم با واقعه خونین قیام مسجد گوهرشاد در بخش‌های مختلف نمایشگاهی، تفریحی و سخنرانی برگزار شد.
در این برنامه، در قالب نمایشگاهی، تصاویری از تصویرگری‌های هنرمندان درباره واقعه قیام خونین مسجد گوهرشاد جهت روایت‌گری آن اتفاقات به نمایش گذاشته شده، سخنرانی و برنامه‌های شاد و مفرح از دیگر بخش‌های این نمایشگاه و برنامه فرهنگی است.
در این طرح یک بسته فرهنگی برای خانواده‌ها در نظر گرفته شده تا مردم بیشتر با اهمیت مسئله عفاف و حجاب و واقعه مسجد گوهرشاد آشنا شوند.
همچنین در مسیر رسیدن به محل برگزاری این برنامه، غرفه‌های مختلفی به حالت نمایشگاه ایجاد شده که در این غرفه‌ها برنامه‌های فرهنگی و آموزشی مختلفی برگزار می‌‌شود، از آن جمله کاردستی کودکان و نوجوانان، مشاوره حجاب و عفاف، خوش‌پوشی پسران و خوش‌حجابی دختران و بانوان است که در این غرفه مدل‌های مختلف شال و روسری بستن و چادر سر کردن را آزمایش می‌کنند تا بهترین حالت را برای هر کسی انتخاب کنند و در واقع حجاب افرادی که متقاضی باشند با بهترین حالت ممکن ساماندهی می‌شود.
گفتنی است، مشاوره در غرفه این نمایشگاه رایگان است و بیشتر مربوط به مشاوره‌های حوزه حجاب و عفاف و دخترانه و مادرانه است.
یک نمایشگاه با عنوان «نگارگذر جواهرانه» نیز با نمایش ۲۰ طرح و پوستر، در این نمایشگاه در نظر گرفته شده که با موضوع تاثیر رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای در دوره جدید بر حجاب و اعتقادات مذهبی مردم می‌باشد.
همچنین در غرفه‌ای امکان کشیدن نقاشی انگشتی توسط بچه‌ها فراهم شده که بچه‌ها به وسیله رنگ‌های مختلف و انگشت نقاشی‌هایی را می‌کشند و این نقاشی‌ها در این غرفه برای عموم مردم به نمایش در می‌آید.
این نمایشگاه از اذان مغرب تا ساعت یازده شب در محل بوستان کوهسنگی مشهد برپا می‌باشد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *