در فعالیت های فرهنگی مشکل انتقال پیام به مخاطبان را داریم

[ad_1]

فعالیت فرهنگی فقط با محبت و مهربانی به نتیجه می رسد

۱۴ تیر ۱۳۹۶

نمایشگاه حقوق بشر آمریکایی بر پا گردید

۱۵ تیر ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، سرهنگ محمدعلی چمی گو، در همایش فرهنگی و آموزشی بازخوانی قیام مسجد گوهرشاد ویژه مربیان صالحین و فعالان فرهنگی استان خراسان رضوی که در سالن همایش های مرکز تربیت بدنی آستان قدس رضوی برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: جزوات و اطلاعاتی در راستای ارتقای اطلاعات عمومی خادمان فرهنگی از واقعا مسجد گوهرشاد تهیه و تدوین شده که خادمان و نخبگان فرهنگی نیز باید اطلاع رسانی و پیام رسانی این واقعه را با توجه دقیق به سه اصل پیام، فرستنده و گیرنده انجام دهند.
وی با بیان اینکه ما در نحوه اطلاع رسانی و ارتباط رسانی به جامعه هدف و مخاطبان مشکل داریم، اظهار داشت: ما محتوا و پیام در حال حاضر زیاد داریم و محتواها با قالب های مختلفی در این مدل تولید شده است، افراد پیام رسان با انگیزه هم زیاد داریم که شبکه های بزرگی را در کشور تشکیل می دهند، مشکل موجود، عدم انتقال پیام ما به مخاطبان است.
معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه امام رضا(ع) با اشاره به وجود هزار مسجد فعال در حوزه های فرهنگی در مشهد مقدس، عنوان کرد: ما در مشهد بیش از هزار مسجد فعال در فعالیت های فرهنگی داریم، میانگین افراد شرکت کننده در فعالیت های این مساجد با اغماض ۱۰۰ نفر هستند که حدود ۷۰ درصد آن ها افراد مسن و پیر می باشند و فقط ۳۰ درصد آن ها جوانان و نوجوانان هستند.
وی ادامه داد: با این تفاسیر حدود ۱۰۰ هزار نفر در مساجد هستند و از این تعداد هم حدود ۳۰ هزار نفر مخاطب ما هستند که این افراد نیز اکثرا بچه های بسیجی و حزب اللهی هستند و این یعنی اینکه پیام ما به آنجا که باید برود، نمی رسد.
سرهنگ چمی گو خاطر نشان کرد: خواهش من این است که حتما دانسته ها و اهداف خود را به بهانه های مختلف به اقشار مختلف جامعه منتقل کنیم تا به جامعه هدف ما برسد و پیام هم باید ارشادی و دوستانه باشد و پیام تحکمی نه تنها نتیجه نمی دهد بلکه نتیجه عکس می دهد.
وی با تاکید بر اینکه در انتقال پیام فرهنگی نباید از تهدید و ارعاب استفاده کرد، گفت: اما در بحث حجاب حتما در کنار ثواب و نیکی هایی که دارد می توان مسئله خشم الهی و دوزخ در انتظار بی حجاب و بدحجابان را نیز گوشزد کرد.
این مقام فرهنگی سپاه با تاکید بر اینکه شهدایی که در مسجد گوهرشاد برای فرهنگ اسلامی شهید شدند واقعا مظلومانه رفته اند، افزود: ما مدیون آن خون ها هستیم و وظیفه ما انتقال این فرهنگ به نسل های بعد است و اگر چنین کنیم خداوند به آبروی آن شهدا به کار ما خیر و برکت خواهد داد.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *