وزیر کشور پاسخ‌گو باشد که چرا موضوع پدیده شاندیز ۱۴ ماه حل نشده است

[ad_1]


کواکبیان در صحن علنی مجلس:


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات سهامداران پدیده شاندیز گفت: وزیر کشور به وجدان خود پاسخ دهد که موضوع پدیده شاندیز ۱۴ ماه حل نشده است.

به گزارش  تسنیم ، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در جلسه علنی صبح امروز سه‌شنبه 25 آبان قوه مقننه در تشریح سؤال خود از عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور درباره عدم پیگیری جدی نسبت به وضعیت سهامداران پدیده شاندیز گفت: روزانه بیش از 50 پیامک درباره این موضوع به بنده ارسال می‌شود.

 

وی ادامه داد: به دلیل مشکلات اجتماعی که در بحث پدیده شاندیز بوجود آمده است بنده بدون هیچ انگیزه سیاسی این موضوع را مطرح کردم.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید پیش از اتفاق افتادن اینگونه موضوعات پیشگیریها انجام شود، ادامه داد: چون وزیر کشور رئیس شورای امنیت کشور و استانداری خراسان نیز زیر نظر ایشان است، به همین دلیل قلمرو سؤال ملی است و وزیر کشور باید پاسخگوی آن باشد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: امنیت کشور بسیار مهم است و اگر اتفاقی برای سهامداران پدیده بیفتد چه کسی پاسخگوی آن است؟ آنها که دیگر فتنه‌گر نیستند.

 

کواکبیان با بیان اینکه پدیده، پدیده شوم دولت قبل است گفت: به طور مثال این مجموعه تنها مجوز ساخت 380 هزار متر مربع را داشته اما یک میلیون و 100 هزار متر مربع بنا ساخته است حتی 900 هزار متر تنها در کیش ساخته که هیچ کس به آن اعتراض نکرده است.

 

وی با بیان اینکه 136 هزار نفر سهامدار پدیده شاندیز هستند،‌ اظهار کرد: این موضوع تنها به استان خراسان رضوی مربوط نمی‌شود بلکه سهامداران از کل کشور هستند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام اینکه رسانه ملی 17 میلیارد تومان پول برای تبلیغ از پدیده شاندیز دریافت کرده است، گفت: صدا و سیما معاون در این جرم است و دولت تدبیر و امید باید تدبیری درباره این موضوع بیندیشد.

 

کواکبیان با بیان اینکه بیش از 30 هزار نفر کارمند پدیده شاندیز بوده‌اند، گفت: آقای رحمانی‌فضلی شما که رئیس دیوان محاسبات بودید چرا در آن زمان جلوی این کار را نگرفتید؟

 

وی خطاب به وزیر کشور گفت: در 3 ماهه گذشته بفرمایید که چه اتفاق ویژه‌ای درباره سهامداران پدیده شاندیز رخ داده است؟

 

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: استانداران خراسان رضوی که 15 سال کار امنیتی انجام داده چرا یک سال برای صدور حکم هیئت مدیره جدید پدیده تعلل داشته است؟

 

کواکبیان با بیان اینکه باید سهام پدیده در فرابورس ارائه شود، تاکید کرد: آقای وزیر بفرمایید پس از برگزاری جلسات متعدد نتیجه چه شده است؟ باید مشکل سهامداران پدیده قانونمند حل شود.

 

وی با بیان اینکه بالای 50 درصد سهام پدیده در ابتدای این دولت فروخته شده است، خاطر نشان کرد: کنسرسیومی از بانکها که قرار بود تشکیل شود و ستاد تدبیری که مقرر شده به اوضاع سهامداران پدیده برسد باید فعالیت خود را بیشتر کند.

 

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: دستگاههای امنیتی که ریگی را از هواپیما به سادگی به پایین می‌کشند آیا نمی‌توانند مشکل سهامداران پدیده را حل کنند؟

 

کواکبیان ادامه داد: وزیر کشور باید به وجدان شخصی خود پاسخ دهد که چرا این موضوع 14 ماه است حل نشده است.

کلمات کلیــدی :
,

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *